Masáže

Obecné účinky masáže:

  • rozšiřuje cévy a dociluje tím lepšího prokrvení tkání.
  • odstraňuje ztuhlost svalů a uvolňuje vnitřní napětí.
  • zlepšuje dýchání a podporuje trávení.
  • posiluje přirozenou obranyschopnost, imunitní systém a zkracuje regenerační fázi po vyčerpání a námaze.
  • působí proti stresu a napomáhá zdravému spánku.

K masážím používám kvalitní rostlinné a éterické oleje české značky Nobilis Tilia (www.nobilis.cz)

Rostlinné oleje – jedná se rostlinné oleje lisované za studena s obsahem vitamínů a minerálů. Mají blahodárný vliv nejen na kvalitu a výživu pokožky, ale také na celý organismus.

Éterické oleje – jsou těkavé vonné esenciální látky destilované z přírodních silic produkovaných rostlinou. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organizmu a působit na naši psychiku a emoce.

 

Nabízím tyto druhy masáží:

 

Manuální lymfatická masáž

Lymfatická masáž je považována za důležitou součást zdravotních masáží. Jde o pomalou jemnou masáž, která má léčebný vliv na celý organismus. Má za úkol aktivizovat cirkulaci lymfy v lymfatickém systému. 

Účinky lymfatické masáže: 

podporuje odtok lymfy ze tkání  -  léčí oteklé končetiny (lymfedém)  a řeší problém tzv. těžkých nohou 

zlepšuje imunitní schopnosti organismu 

významně ovlivňuje léčbu únavového syndromu, migrény, stresu

působí preventivně proti celulitidě 

pomáhá detoxikovat organizmus

má celkový relaxační účinek

Aromaterapeutická masáž

Člověk se během této masáže dostane do hluboké relaxace, kdy se tělo zbavuje fyzické i psychické únavy a napětí. Díky bioaktivitě éterických olejů je účinnější, než jakákoli jiná masáž.

Těhotenská masáž

Je výborná pro nastávající maminky, které potřebují ulevit od napětí a ztuhlosti, zejména zádových svalů a končetin. V důsledku aktivizace lymfatického systému pomáhá odstraňovat otoky dolních končetin. Zmírňuje únavu a navozuje pocit psychické a fyzické harmonie.  V průběhu masáže leží žena na boku podložena polštáři tak, aby se v této poloze cítila příjemně a dokázala se zcela uvolnit.

Rekondiční masáž

Jde o klasickou masáž, která odstraňuje psychickou vyčerpanost, tělesnou únavu, zmenšuje napětí svalů, kůže, podkoží a vaziva. Napomáhá udržovat tělo v dobré fyzické a duševní kondici.

Masáž horkými kameny (magic hot stones)

Tato masáž v sobě pojí příjemné teplo lávových kamenů a speciální havajské techniky. Výsledkem je silný terapeutický a relaxační zážitek. Ten je navíc umocněn použitím eterických olejů, které mají kromě kosmetického účinku i léčebný vliv na organismus.

Hloubková masáž krku 

Tuto masáž využijí zejména ti, kteří mají krční oblast namáhanou fyzicky či psychicky náročnou prací. V důsledku stresu a špatných pohybových návyků vznikají zejména v šíjové a ramenní oblasti plošná zatuhlá místa, či  ohraničené bolestivé zatrvrdliny tzv.myogelózy. Je nutné také zmínit, že na základě chronických spazmů krčních svalů vznikají migrény.
Během hloubkové masáže krku používám různé masážní techniky k uvolnění bolestivých míst, následnému protažení postiženého svalu a jeho co nejlepší regeneraci.